Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Jekyll & Hyde

Jekyll & Hyde

(Teatr Rozrywki w Chorzowie, Katowice)

Jekyll & Hyde
Reżyseria: Michał Znaniecki
Obsada: Janusz Kruciński (Henry Jekyll), Andrzej Kowalczyk (Sir Danvers Carew), Mirosław Książek (Simon Stride), Anna Ratajczyk (Lady Beaconfield), Marek Chudziński (Aptekarz Bisset), Wioletta Białk (Lucy Harris), Jan Bógdoł (Lord Savage), Beata Chren (Nellie), Aldona Szostak (Emma Carew), Adam Szymura (Generał Lord Glossop), Sebastian Ziomek (Sir Archibald Proops), Jacenty Jędrusik (Gabriel John Utterson), Marian Florek (Biskup Basingstoke), Edward Skarga (Ojciec Jekylla / Poole), Jarosław Czarnecki (Stręczyciel / Kapłan)
 

Opis spektaklu

Podobno Robert Stevenson napisał upiorną opowieść o walce Dobra ze Złem w ciągu trzech dni. Historia ta tak bardzo przeraziła jego żonę, że autor spalił rękopis w kominku, po czym w ciągu kolejnych trzech dni napisał ją jeszcze raz... Ile w tym prawdy? Nie wiadomo, ale brzmi dobrze.

"Jekyll & Hyde", oparty na noweli Stevensona, jest niewątpliwie jednym z najciekawszych musicali końca XX wieku. Jego partytura pełna jest mrocznych i niepokojących brzmień, co zdecydowanie wyróżnia go spośród wielu innych.

Światowa prapremiera musicalu miała miejsce w Alley Theatre w Houston (USA), 24 maja 1990 roku. Na Broadwayu zadebiutował w 1997 r., a gdy po czterech latach schodził z afisza nowojorskiego Plymouth Theatre, był już najdłużej granym spektaklem tego teatru (1.543 przedstawienia). Spektakl otrzymał kilka nominacji do Tony Award.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Energia pomarańczy w pielęgnacji ciałaWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z zawartością naturalnego masła pomarańczowego.
FB dlaMaturzysty.pl reklama