Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Aida

Aida

(Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Katowice)

Aida
 

Opis spektaklu

Egipt w czasach faraonów zostaje napadnięty przez Etiopów. Na czele obronnych wojsk staje młody i dzielny wódz Radames, którego wskazała sama bogini Izyda. Choć w walce nie ma on sobie równych, nie potrafi poradzić sobie z miłosnymi troskami. Z wzajemnością pokochał bowiem Aidę, niewolnicę, która okazuje się córką króla Etiopów. Nie dość, że Radames nie może jej poślubić, to może się okazać, że broniąc ojczyzny będzie musiał zabić ojca ukochanej. Na domiar złego, w Radamesie kocha się także córka faraona, Amneris, która postanawia zrobić wszystko, aby zdobyć dla siebie dzielnego wojownika. To zaledwie początek słynnej historii o miłości, która pokonuje wszelkie granice, także śmierć. Spektakl został nagrodzony Złotą Maską w kategorii „Przedstawienie roku”.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Energia pomarańczy w pielęgnacji ciałaWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z zawartością naturalnego masła pomarańczowego.
FB dlaMaturzysty.pl reklama