Sztuka
Wstrząsy naturalne

Wstrząsy naturalne

  • 2017-11-16, do 2017-11-22
  • Rondo Sztuki, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice

Opis

Na fotografiach artystka dokumentuje elementy swoistego krajobrazu, bądź konstrukcje czy gesty, które wchodzą z nim w korespondencję. Wraca do miejsca z czasów dzieciństwa i umiejscawiając w kadrze siebie, upatruje związków z tym co obecne i minione. Sięga również do swojego archiwum, poszukując fotografii, które wykonane zostały w trakcie przemieszczeń, podróży o niepewnym celu, lecz zawsze będących odległymi od miast i jego zabudowań. 

Gest wykonania autoportretu, pewnego rodzaju inscenizacja, a sięgnięcie do tego, co retrospektywne i spontaniczne, tworzy dialog pomiędzy tym, co było impulsem, a obecnie stało się nostalgią. Powrót do miejsc wolnych od urbanizacji, spójnych z pragnieniami i rytmem natury, zawsze okazuje się niemożliwy na dłużej, niż zbyt krótką chwilę.

Martyna Basta (1996) – absolwentka Akademii Fotografii w Krakowie, aktualnie studentka Tekstów Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii osiągnięć artystycznych (2014, 2015). Brała udział w wystawie zbiorowej Ufo Visual Lab towarzyszącej tegorocznemu Miesiącu Fotografii w Krakowie.

Ostatnio czytane
Paweł Warchoł w BWA
Paweł Warchoł w BWA Katowice

Katowicka Galeria Sztuki Współczesnej BWA zaprasza na wystawę prac Pawła Warchoła.

Survival 2007
Survival 2007

Fundacja Art Transparent - organizator piątej edycji Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL - przedłużyła termin nadsyłania prac konkursowych...

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy