Sztuka
Wielki świat

Wielki świat

  • 2017-09-06, do 2017-09-30
  • w Bibliotece Śląskiej, plac Rady Europy 1, Katowice

Opis

Biblioteka Śląska rozpoczyna nowy cykl wystawienniczy – Wrzesień Debiutów. Chcemy pokazać prace artystów, także amatorów, którzy dotąd nie mieli okazji zaprezentować się szerszej publiczności.

Nasz cykl otwiera ekspozycja prac Dawida Kaszy, katowiczanina, zajmującego się fotografią amatorsko, ale z wielkim zaangażowaniem. Po kilku latach eksperymentów zajął się fotografią produktową, kulinarną oraz trudną do sklasyfikowania fotografią z wykorzystaniem niewielkich figurek ludzi. W ten sposób zaczął kreować światy ludzi w skali H0, czyli 1:87. Jak mówi sam autor: „Nie ma tutaj przesłania ani ukrytej głębi. Obrazki, które kreuję, mogą być interpretowane w dowolny sposób. Często cieszą i bawią, ale mogą też uczyć i inspirować. Jest to zabawa, która nie ma końca. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Uważam po prostu, że zdjęcia powinny cieszyć oko. Nieważne, do jakiej kategorii należą. Mają sprawiać przyjemność oglądającemu, zatrzymywać chociażby na chwilę”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej oryginalnej, przyciągającej oko wystawy, a autorowi życzymy wielu artystycznych sukcesów.

Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, Katowice, wystawa czynna w godzinach pracy książnicy

Ostatnio czytane
Świat fantazji w Galerii Altus
Świat fantazji w Galerii Altus Katowice

Kolejna odsłona obrazów zgromadzonych pod wspólnym tytułem „The Expertment II" ponownie przeniesie odbiorców w świat nieograniczonej fantazji autora.

Zobacz najpiękniejsze zdjęcia Flickr z 2016 roku!
Zobacz najpiękniejsze zdjęcia Flickr z 2016 roku!

Oto najlepsze zdjęcia 2016 roku wybrane przez Flickr.com.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy