Sztuka
Wielki świat

Wielki świat

  • 2017-09-06, do 2017-09-30
  • w Bibliotece Śląskiej, plac Rady Europy 1, Katowice

Opis

Biblioteka Śląska rozpoczyna nowy cykl wystawienniczy – Wrzesień Debiutów. Chcemy pokazać prace artystów, także amatorów, którzy dotąd nie mieli okazji zaprezentować się szerszej publiczności.

Nasz cykl otwiera ekspozycja prac Dawida Kaszy, katowiczanina, zajmującego się fotografią amatorsko, ale z wielkim zaangażowaniem. Po kilku latach eksperymentów zajął się fotografią produktową, kulinarną oraz trudną do sklasyfikowania fotografią z wykorzystaniem niewielkich figurek ludzi. W ten sposób zaczął kreować światy ludzi w skali H0, czyli 1:87. Jak mówi sam autor: „Nie ma tutaj przesłania ani ukrytej głębi. Obrazki, które kreuję, mogą być interpretowane w dowolny sposób. Często cieszą i bawią, ale mogą też uczyć i inspirować. Jest to zabawa, która nie ma końca. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Uważam po prostu, że zdjęcia powinny cieszyć oko. Nieważne, do jakiej kategorii należą. Mają sprawiać przyjemność oglądającemu, zatrzymywać chociażby na chwilę”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej oryginalnej, przyciągającej oko wystawy, a autorowi życzymy wielu artystycznych sukcesów.

Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, Katowice, wystawa czynna w godzinach pracy książnicy

Ostatnio dodane
The KutiMangoes - 7. Katowice JazzArt Festival
Zbliża się 7. Katowice JazzArt Festival

W głównym programie zaplanowano 13 koncertów, ale to oczywiście nie wszystko.

Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja