Literatura
Ewa Kassala - spotkanie autorskie

Ewa Kassala - spotkanie autorskie

  • 2018-01-08, , godzina 17:00
  • wstęp wolny
  • Empik Silesia ul. Chorzowska 107, Katowice

Opis

W podróż w głąb antycznego świata silnych kobiet zabiera swoich fanów Ewa Kassala– autorka książki „Hatszepsut” (Wydawnictwo Sonia Draga). Trzecia z kolei powieść o egipskich kobietach to historia najpotężniejszej władczyni starożytnego świata. Przedpremierowe spotkanie autorskie z Ewą Kassalą odbędzie się 8 stycznia w salonie Empik Silesia w Katowicach.

Po „Żądzach Kleopatry” i „Boskiej Nefretete” przyszedł czas na historię Hatszepsut – żony, matki, kapłanki i prawdziwej mistrzyni strategii politycznych. Kobieta faraon doskonale funkcjonująca w świecie męskich reguł gry była silną, a równocześnie wrażliwą i pełną ideałów mądrą władczynią. Nie bez powodu Hatszepsut nazywana jest przez egiptologów pierwszą feministką w historii. Autorka wprowadza czytelników w fascynujący świat mistycznych rytuałów i potężnej magii, pokazując przy okazji obraz wspierających się i niezwykle silnych kobiet. Premiera „Hatszepsut” już 24 stycznia. Spotkanie z autorką będzie okazją do zakupienia przedpremierowego egzemplarza.

Ewa Kassala – pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Część książek wydała pod prawdziwym imieniem – Dorota Stasikowska-Woźniak.

Ostatnio dodane
"Dziecko" - fascynujący thriller psychologiczny Fiony Barton

Książka o tajemniczej zbrodni sprzed lat już od 14 lutego w księgarniach.

Dziewczyny chcą się zabawić
"Dziewczyny chcą się zabawić" początkiem serii o kobietach z Łodzi

Powieść Adrianny Michalewskiej i Izabeli Szolc to początek czterotomowej sagi o łódzkich dziewczynach.